Автор Тема: Державні підприємства: сплата частини прибутку і авансового внеску по дивідендах  (Прочитано 24854 раз)

serh

 • Новачок
 • *
 • Повідомлень: 9
 • Репутація: 0
  • Перегляд профілю
   Державне підприємство з 01 січня 2012 року є платником фіксованого сільськогосподарського податку.
Щокварталу ми складаємо, здаємо( крім фіксованого податку) такі звіти  в ДПІ:
а) Податкова декларація з податку на прибуток підприємства (j0100111)
 - заповнюєм тільки рядок   20 АВ,рядок 21 та рядок 22 .Ці рядки заповнюються на основі   - додатка АВ (j0111602) «Розрахунок авансового внеску з податку на прибуток на суму виплачених дивідендів» (Ставка податку 21 %)
б) «Розрахунок частини чистого прибутку(доходу),що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх  об`єднаннями»(J0108207)
Норматив відрахування 15 % від чистого прибутку(доходу) ( р.220 форми 2).
   Звертаємось  до Вас з проханням дати пояснення з наступних питань:
1. Чи повинне Державне підприємство, яке являється платником фіксованого сільськогосподарського податку
1)  робити вищезгадані розрахунки та  відповідно
2)  складати вищезгадані звіти та
3)  сплачувати частину чистого прибутку(доходу),що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх  об`єднаннями
 (норматив відрахування 15 % від чистого прибутку(доходу) ( р.220 форми 2).
4)  сплачувати  авансовий внесок з податку на прибуток на суму виплачених дивідендів (Ставка податку 21 %).

Владимир

 • Глобальний модератор
 • Новачок
 • ****
 • Повідомлень: 10
 • Репутація: 0
  • Перегляд профілю
1. Статтею 111  Закону України «Про управління об’єктами державної власності» від 21.09.2006 року № 185-V передбачено, що державні унітарні підприємства зобов'язані спрямувати частину чистого прибутку (доходу) до Державного бюджету України у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України:
- у розмірі 30 відсотків - державні унітарні підприємства, що є суб'єктами природних монополій, та державні унітарні підприємства, плановий розрахунковий обсяг чистого прибутку яких перевищує 50 мільйонів гривень;
- у розмірі 15 відсотків - інші державні унітарні підприємства.

2. Враховуючи норми Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2011 р. N 138, частина чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету, визначається державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями відповідно до форми розрахунку, встановленої Державною податковою службою, та зазначається у декларації з податку на прибуток підприємства.

Розрахунок частини чистого прибутку (доходу) разом з фінансовою звітністю, складеною відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку, подається державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями до органів державної податкової служби у строк, передбачений для подання декларації з податку на прибуток підприємств.

3. Відповідно до п. 153.3.2. статті 153 Податкового кодексу України емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку в розмірі ставки, встановленої пунктом 151.1 статті 151 цього Кодексу, нарахованої на суму дивідендів, що фактично виплачуються, без зменшення суми такої виплати на суму такого податку. Зазначений авансовий внесок вноситься до бюджету до/або одночасно з виплатою дивідендів.

Обов'язок із нарахування та сплати авансового внеску з цього податку не поширюється на суб'єктів господарювання, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку згідно з розділом XIV цього Кодексу.

Виходячи з викладеного вище, Ваше унітарне державне підприємство зобов’язане спрямувати частину чистого прибутку (доходу) до Державного бюджету України. Частину чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету, має визначатись відповідно до Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями, форма якого затверджена наказом ДПА України від 06.05.2011 р. № 285. Розрахунок частини чистого прибутку (доходу) разом з фінансовою звітністю, складеною відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку, подається до органів державної податкової служби у строк, передбачений для подання декларації з податку на прибуток підприємств.
Як платник фіксованого сільськогосподарського податку Ваше підприємство звільняється від сплати авансового внеску з податку на прибуток та від подачі Податкової декларації з податку на прибуток підприємства.
« Останнє редагування: 24 Травень 2013, 11:26:56 від Владимир »