Перегляд Повідомлень

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Topics - Аудит Бухгалтерія

Сторінок: [1]
1
18 лютого 2011 року офіційно оприлюднений та набув чинності Наказ ДПАУ №58 «Про затвердження форми Податкової декларації з податку на доходи фізичних осіб», який діє відповідно до підпункту «д» пункту 176.2 статті 176 розділу IV Податкового кодексу України та статті 8 Закону України «Про державну податкову службу в Україні».
Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкової декларації з податку на доходи фізичних осіб ДПАУ надала роз’яснення у своєму листі №4485/7/17-0217 від 17.02.2011 року, де зазначається наступне:
1.   Декларація подається до податкового органу на бланку встановленої форми;
2.   Заповнення та подання Податкової декларації з податку на доходи фізичних осіб поширюється на податкових агентів. Відповідно до статті 14 ПК «податковий агент – є юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента - юридичної особи, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов’язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом ІV ПКУ, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність податковим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому ст. 18 та розділом ІV ПКУ.»
3.   Особи, які мають статус податкових агентів зобов’язані:
а) своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок;
б) подавати у встановлені строки податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до органу державної податкової служби за місцем свого розташування.
4.   Декларації подається окремо за кожний місяць (податковий період) протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного місяця;
5.   Декларація подається до ОДПС за місцем реєстрації податкового агента.
Така декларація подається незалежно від того, виплачує чи ні доходи платникам податку податковий агент протягом звітного періоду.
Щодо заповнення окремих рядків декларації – у даному листі ДПАУ від 17.02.2011 р. наведено докладний опис.
Крім того як зазначалося вище, декларація повинна подаватися кожного місяця, протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного місяця. Тобто за січень 2011 року Декларацію з податку на доходи фізичних осіб необхідно було б подати до 20 лютого 2011 року. Проте, у зв’язку з тим, що Наказ ДПАУ № 58 набув чинності лише 18.01.2011 р. строки дещо змінилися, про що йдеться у Листі ДПАУ від 17.02.11 № 4486/7/17-0217. Таким чином ДПАУ зобов’язує подання податковими агентами Декларації за січень не пізніше терміну, встановленому для подання декларації за лютий. Отже за січень і за лютий Декларацію необхідно подати не пізніше 20 березня.


Сторінок: [1]