Перегляд Повідомлень

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - Anokard

Сторінок: [1]
1
Світлана, а Ви десь бачили обмеження щодо проведення таких операцій? Головне, щоб людині було повернуто кошти, а обмежень по формі виплати особисто я не бачив.
 До речі, повернення коштів на кредитку - першочерговий обов"язок саме покупця, а не Вашого магазину. Якби гроші поверталися на поточний рахунок - інша справа.

2
Доброго дня. Порядок обліку такого пристрою залежить від облікової політики Вашого підприємства щодо основних засобів.
Якщо бухгалтерія вважає і може довести, що миша, сумка і сама машина - це невіддільні компоненти одного необоротного активу - їх можна оприбуткувати разом, дебетуючи спочатку рахунок 152 за кредитом рахунку 631,685, а потім вводячи його в експлауатацію на рахунок 10 на вартість всіх трьох компонентів. В такому випадку в якості розшифровки інформації по витратах на ноутбук в інвентарній картці обліку основного засобу зазначатиметься його комплектація (тобто перелік компонентів, що входять до складу цього необоротного активу). Але особисто мені такий варіант не подобається, і хоча б тому, що, по-перше, у самого ноутбука, миші і сумки до нього необов"язково однаковий строк експлуатації, а по-друге - у них різна вартість. Хоча сумку, на мій погляд, відділяти від ноутбука недоцільно; тим не менше, таке відділення можливе. А от миша - інша справа.

У випадку ж оприбуткування зазначених Вами об"єктів окремо вартість самого ноутбука відображається проведеннями, які зазначені вище. Відображення ж у обліку миші (і сумки) залежатиме від того, як підприємство кваліфікує ці засоби. Якщо очікуваний строк використання миші не перевищує 1 року - її відносять до складу МШП за дебетом рахунку 22 та кредитом рахунків 63,685. Якщо ж строк її використання більший, ніж 1 рік - її слід обліковувати в складі інших необоротних матеріальних активів. Оприбуткування такого засобу відбувається за дебетом рахунку 153 і кредитом рахунків 63,685. Введення в експлуатацію проводиться за дебетом рахунку 11 та кредитом рахунку 153.
Однак і це ще не все. Підприємство для цілей нарахування амортизації на "інші необоротні" компоненти може обрати один з двох субрахунків для їх обліку: субрахунок 112 "Малоцінні необоротні матеріальні активи" або субрахунок 117 "Інші необоротні матеріальні активи". Різниця полягає у тому, що якщо компонент буде відображений на субрахунку 112 -амортизацію на нього слід нараховувати у розмірі 50% його вартості в першому місяці використання об"єкта і 50% в останньому місяці його використання або 100% у першому місяці використання; якщо ж мишу відобразити на рахунку 117 - її амортизацію можна нараховувати протягом усього строку корисного використання об"єкта, але лише одним з двох методів: прямолінійним чи виробничим. Зрозуміло, що в неконсалтингових структурах останній метод нарахування амортизації на такі компоненти, м"яко кажучи, не має змісту (оскільки неможливо пов"язати роботи, які виконуються з мишею, із продуктом, який виробляє підприємство, якщо цей продукт не створюється за опосередкованою допомогою цього девайсу), але він можливий хоча б тому, що його дозволяє застосовувати П(С)БО 7 "Основні засоби".

Щодо амортизації на ноутбук (і на мишу (і сумку), якщо це передбачено обліковою політикою підприємства у відповідності до описаних вище випадків) - П(С)БО 7 визначає, що вона починає нараховуватися у місяці, що слідує за місяцем введення об"єкта в експлуатацію.
Якщо Вас цікавитимуть нюанси нарахування амортизації таких об"єктів у податковому обліку - напишіть сюди після прочитання цього посту.  Або ж подивіться самі у статтях 144-146 Податкового кодексу.
Відповідь на Ваше запитання в рамках правил бухгалтерського обліку, здається, отримана.

3
Доброго дня. Відповідь на Ваше запитання, на мою думку, дає Положення про документальне забезпечення записів у бухобліку. П. 2.5 цього положення передбачає, що підпис на первинному документі може бути скріплений печаткою. Зверніть увагу: не "повинен", а саме "може бути". А "може бути" у двох випадках: або за рішенням керівника, або за приписом інших нормативних документів.

Отже, обов"язковості проставлення печатки на всіх без винятку документах, які формує бухгалтерія, на мою думку, немає. Тим не менше, Вам слід пам"ятати, що, окрім вищезгаданого положення, існують вимоги і інших нормативно-правових актів, які передбачають таку обов"язковість. Для прикладу, на первинному документі, який застосовується в податковому обліку ПДВ - податковій накладній - печатка проставляється саме в обов"язковому порядку.
Те ж стосується і накладних за розрахунками з сторонніми особами. Такі документи повинні ідентифікувати усі реквізити фірми, у тому числі її печатку

Скажу й інше: розрахункові накладні - один з об"єктів перевірок Вашого підприємства з боку тієї ж податкової. Я не думаю, що Вам завдасть великих труднощів така страховка, як проставлення печатки на них.

4
Доброго дня, Шукач:)
На мою думку, права на "переробку проведень" Ваша установа не має, і по одній простій причині: оприбуткування необоротних активів є господарською операцією, а відповідно до статті 9 Закону про бухоблік та фінансову звітність в Україні такі операції оформляються первинними документами (у Вашому випадку - документами на оприбуткування кабельної мережі) у момент здійснення господарської операції або одразу після її проведення; ці документи є підставою для формування бухгалтерських проведень та здійснення записів до інвентарних карток. Отже, "проведення заднім числом" потягнуть за собою підробку первинних документів (за операціями, які вже давно відбулися), а це, пробачте за відвертість, "тягне на кримінал", особливо в бюджетній сфері. Та й під "перероблені" проведення потрібно буде переробляти і інвентарні картки та записи в них про нарахований знос, що є дуже марудною справою.

У той же час Інструкція з обліку необоротних активів бюджетних установ (пункт 6.24) передбачає, що інвентарні та номенклатурні номери, присвоєні об'єкту необоротних активів, зберігаються за ними на весь період перебування їх у даній установі. Буквальне розуміння вищенаведеного означає, що за яким номером Ваш об"єкт був поставлений на облік - за таким він і повинен відображатися аж до його списання.

Однак якщо питання розподілу Вашого об"єкта на декілька самостійних засобів є принциповим, то єдиним можливим варіантом нам видається відкриття окремих інвентарних карток на кожен компонент із закриттям інвентарної картки на всю систему відеоспостереження, яке слід провести за результатами річної інвентаризації необоротних активів зі складанням відповідного акта комісією з інвентаризації. Однак у такому випадку виникне проблема з розподілом уже нарахованого зносу на систему і обладнання відеоспостереження як на окремий об"єкт між компонентами, які Ви маєте намір розділити, адже у інвентарних картках, які відкриватимуться на кожен компонент, слід буде вказати первісну вартість цього компонента та суму його зносу.
Оскільки спеціальних роз"яснень з окресленого Вами запитання Казначейство і Мінфін не надавали, Вам слід звернутися за запитом про можливість проведення розмежування елементів Вашої системи відеоспостереження за окремими інвентарними картками до головного розпорядника бюджетних коштів, якому Ваша установа підпорядкована (або до вищестоящої організації).

5

Взагалі-то, це форми лише для сільськогосподарських підприємств. Для всіх інших суб"єктів форми журналів-ордерів визначив Мінфін. До речі, вони не заборонені до використання у сільськогосподарських підприємствах.
Окремі форми існують і для суб"єктів малого підприємництва (і сільськогосподарські підприємства, які мають статус малих, мають право ними користуватися).
Якщо буде цікаво - посилання на документи скину пізніше за вашим запитом.

І ще одне: підприємства можуть самостійно розробляти регістри, що теж не суперечить чинному законодавству з бухгалтерського обліку

6
Чим актуальна конференція для практикуючих бухгалтерів?

Сторінок: [1]