Автор Тема: Оподаткування роялті податком на доходи фізичних осіб  (Прочитано 5505 раз)

Olha

  • Новачок
  • *
  • Повідомлень: 3
  • Репутація: 0
    • Перегляд профілю
Підкажіть, як здійснюється оподаткування ПДФО дохід у вигляді роялті комерційних підприємств. ???

SnizhanaO

  • Новачок
  • *
  • Повідомлень: 4
  • Репутація: 0
    • Перегляд профілю
Правила оподаткування роялті встановлено для фізичних осіб п. 170.3 ст. 170 ПКУ «Оподаткування роялті», в якому зазначено, що роялті оподатковуються за правилами, визначеними для  оподаткування  дивідендів (п. 170.5 ст. 170 ПКУ),  за ставками:
-    за ставкою податку  15%, якщо сукупний чистий дохід не перевищує десятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року;
-    якщо сукупний чистий дохід перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, ставка податку становить 17 % від суми перевищення (п. 167.1 ст. 167 ПКУ).
Юридична особа,  яка нараховує   роялті, включаючи  суб’єктів спрощеної системи оподаткування  або звільнених  від  сплати податків з будь-яких підстав, є  податковим агентом  під  час нарахування роялті (пп. 170.5.2 п. 170.5 ст. 170 ПКУ).

Доходи у вигляді роялті остаточно оподатковуються під час їх виплати за рахунок фізичних осіб (пп. 170.5.4 п. 170.5 ст. 170 ПКУ).