Автор Тема: Позбавлення ФСП через відсутність реєстрації договорів оренди землі  (Прочитано 5392 раз)

serh

  • Новачок
  • *
  • Повідомлень: 9
  • Репутація: 0
    • Перегляд профілю
Податкова не підтвердила статус платника ФСП і вимагає подавати декларацію по земельному податку. Чи правомірні дії податкової?

Владимир

  • Глобальний модератор
  • Новачок
  • ****
  • Повідомлень: 10
  • Репутація: 0
    • Перегляд профілю
Відповідно до статей 125 і 126 Земельного кодексу право оренди земельної ділянки виникає з моменту державної реєстрації цих прав. Право оренди земельної ділянки посвідчується договором оренди землі, зареєстрованим відповідно до закону. Згідно зі ст. 14 Закону про оренду землі договір оренди землі укладається в письмовій формі і за бажанням однієї із сторін може бути посвідчений нотаріально. Договір оренди землі набирає чинності після його державної реєстрації (ст. 18 Закону про оренду землі). Відповідно до п. 281.3 ст. 281 ПКУ від сплати податку звільняються на період дії ФСП власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику ФСП.
Оскільки договір оренди землі набирає чинності після його державної реєстрації, то фізичні особи не звільняються від сплати земельного податку за земельні частки (паї), передані в оренду платнику ФСП на підставі договору оренди, який не зареєстрований у державному земельному кадастрі.
Державна реєстрація договорів проводиться відповідно до постанови КМУ від 24.01.2000 р. №119 виконавчим комітетом сільської, селищної, міської ради за місцем розташування земельної ділянки. Дата реєстрації – це дата внесення відповідних записів у книгу записів реєстрації договорів оренди земельних часток (паїв).
Проте, хочу звернути увагу на інформаційний лист ВАСУ від 28.12.2012 р. №2614/12/13-12, де сказано, що статус платника ФСП не залежить від стану реєстрації договорів оренди відповідних ділянок. Тобто відстоювати своє право на ФСП треба у судовому порядку, оскільки лист адресований головам апеляційних адміністративних судів.
« Останнє редагування: 18 Квітня 2013, 10:03:19 від Владимир »