Бухгалтерський форум

Бухгалтерський облік і звітність => Облік необоротних активів та запасів => Тема розпочата: Ihor від 17 Березня 2011, 11:28:41

Назва: Регістри з обліку основних засобів
Відправлено: Ihor від 17 Березня 2011, 11:28:41
Пишу диплом на тему "облік та аналіз основних засобів ", підскажіть будь-ласка звідки можна взяти інформацію стосовно відображення основних засобів у всіх видах звітності ( фінансова, бухгалтерська, статистична...). Можливо уже працювали на таку тему, підскажіть що взагалі тут писати треба))))))))))))))))))
Назва: Відображення ОЗ у звітності
Відправлено: Ella від 20 Березня 2011, 19:01:38
http://pro-u4ot.info/index.php?section=browse&CatID=92&ArtID=115   (П(С)БО 7  "Основні засоби"
Основні засоби відображають у фінансовій звітності (баланс, примітки до фін. звітності)
Назва: Дякую!
Відправлено: Ihor від 23 Березня 2011, 10:33:27
спасибо большое))))
Назва: Регістри з обліку основних засобів
Відправлено: Ihor від 04 Квітня 2011, 12:26:22
Підкажіть будь - ласка в яких журналах ведеться облік основних засобів (вкажіть типові форми)!!!
Назва: Регістри з обліку ОЗ за журнально-ордерною формою бухобліку
Відправлено: praktiker від 07 Квітня 2011, 20:36:52
Порядок обліку необоротних активів (в т.ч. основних засобів) за журнально-ордерною формою бухгалтерського обліку визначений Методичними рекомендаціями щодо застосування регістрів журнально-ордерної форми обліку
для сільськогосподарських підприємств (затверджені Наказом Міністерства аграрної політики України від 4.06.2009 р. № 390)

Відповідно до пп.4.1.1. згаданих методичних рекомендацій, Аналітичний облік основних засобів здійснюють в інвентарних картках  (типова форма № ОЗ-6). Записи в інвентарних картках здійснюють за даними первинних документів, технічних паспортів. Картки, як правило, можуть складатися в одному примірнику і зберігатися в бухгалтерії у картотеці. Але може існувати варіант побудови аналітичного обліку з веденням двох примірників цих форм.
Якщо облік основних засобів у місцях експлуатації не ведуть в інвентарних списках основних засобів (типова форма № 0З-9), а ведуть в інвентарних картках, то в цих випадках інвентарні картки складають у двох примірниках: один - у бухгалтерії, другий – у місцях експлуатації основних засобів.

Згідно пп. 4.1.2. Заповнені інвентарні картки реєструють в описах інвентарних карток з обліку основних засобів (типова форма № 0З-7 «Опис інвентарних карток з обліку основних засобів»). Опис інвентарних карток ведуть за класифікаційними групами об’єктів основних засобів та інших необоротних активів. При вибутті основних засобів роблять помітки в описі, а відповідну картку прикладають до акту на списання основних засобів.
Зміни у вартості основних засобів, інших необоротних активів та суму зносу при переоцінці відображають у вищеназваних реєстрах.

У пп. 4.1.3. зазначено, що інвентарні картки на основні засоби та інші необоротні активи, що надійшли або вибули протягом місяця зберігають в картотеці окремо. В кінці місяця на їх підставі заповнюють Картку обліку руху основних засобів (типова форма № 0З-8).
На підставі даних карток руху основних засобів складають Аналітичні дані до рахунків 10, 11, які містяться в відомості № 4.1 с.-г. аналітичного обліку по рахунках: 10 «Основні засоби»; 11 «Інші необоротні матеріальні активи». По рахунку 12 «Нематеріальні активи» аналітичний облік ведеться в відомості № 4.3 с.-г. аналітичного обліку по рахунках: 12 «Нематеріальні активи»; 19 «Гудвіл».

В місцях експлуатації основних засобів для обліку кожного об’єкта за матеріально-відповідальними особами ведуть «Інвентарний список основних засобів» (типова форма № 0З-9).

Відповідно до пп.4.1.6. синтетичний облік за рахунками 10, 11, 12, 13, 16, 19 ведуть в Журналі-ордері № 4 А с.-г. Записи по кредиту рахунків 10, 11, 12 здійснюють на підставі первинних документів (ф. № ОЗСГ-3 «Акт на списання основних засобів», № ОЗСГ-4 «Акт на списання автотранспортних засобів», затверджені наказом Мінагрополітики від 27.09.2007 № 701), бухгалтерських  довідок.  В  кінці  місяця   кредитові   обороти   рахунків з Журналу-ордера № 4 А с.-г. переносять в Головну книгу.

В Журналі-ордері № 4 А с.-г. для кожного балансового рахунку виділено окремий розділ, в якому відображаються кредитові обороти.

Для нарахування амортизації необоротних активів складають розрахунок (відомість № 4.4 с.-г.) нарахування амортизації основних засобів та інших необоротних активів за прямолінійним методом на початок року.
Щомісячно складають Відомість № 4.5 с.-г. нарахування амортизації основних засобів та інших необоротних активів, які надійшли або вибули. В цій відомості зазначають вид основних засобів за класифікаційними групами та кореспондуючими рахунками, суму амортизації по об’єктах, що надійшли і вибули. По об’єктах, що надійшли, сума амортизації донараховується до попереднього місяця, а по тім, що вибули – вираховується.

На підставі розрахунку (відомість № 4.4 с.-г.), нарахування амортизації основних засобів та інших необоротних активів за прямолінійним методом та Відомості № 4.5 с.-г. нарахування амортизації основних засобів та інших необоротних активів, які надійшли або вибули, складають Відомість № 4.6 с.-г.  нарахування амортизації основних засобів та інших необоротних активів. В ній записують розподіл амортизації по об’єктах обліку, нараховану суму амортизації за минулий місяць, зміни суми амортизації по об’єктах, що надійшли й вибули, та суму амортизації, нарахованої в поточному місяці.

Нарахування амортизації основних засобів за методом, передбаченим податковим законодавством за класифікаційними групами, здійснюють у Відомості  № 4.7 с.-г.  нарахування амортизації основних засобів та інших необоротних активів, яка відкривається на рік. У цій відомості за класифікаційними групами основних засобів і їх видами, роками введення в експлуатацію щомісяця нараховують суму амортизації та зазначають розподіл зносу за об’єктами обліку (субрахунками і аналітичними рахунками).

Синтетичний облік за рахунком 13 «Знос (амортизація) необоротних активів» ведеться в Журналі-ордері № 4 А с.-г. Записи за кредитом цього рахунку здійснюють на підставі Відомості № 4.6 с.-г.  або № 4.7 с.-г. Кредитовий оборот за рахунком 13 переносять в Головну книгу.
Назва: Re: Регістри з обліку ОЗ за журнально-ордерною формою бухобліку
Відправлено: Anokard від 22 Квітня 2013, 11:06:47

Взагалі-то, це форми лише для сільськогосподарських підприємств. Для всіх інших суб"єктів форми журналів-ордерів визначив Мінфін. До речі, вони не заборонені до використання у сільськогосподарських підприємствах.
Окремі форми існують і для суб"єктів малого підприємництва (і сільськогосподарські підприємства, які мають статус малих, мають право ними користуватися).
Якщо буде цікаво - посилання на документи скину пізніше за вашим запитом.

І ще одне: підприємства можуть самостійно розробляти регістри, що теж не суперечить чинному законодавству з бухгалтерського обліку